Záchranný koráb

Tel.č.:   +421 949 263 199
E-mail: zachrannykorab@zachrannykorab.sk
Darwin
Darwin na adopciu

Pohlavie: Pes
Vek: 6.1
Rasa: rotvajler
Kastrácia: kastrovaný
Dátum prijatia do útulku: 15.5.2016
Patróni:

Antispam kód

Update 31.05.: Darwin priberá, začína sa správať ako pes, už si aj zašteká na cudzích :). Už nekrváca, ale demodex ešte nezmizol úplne, aj keď je to už omnoho lepšie. Ved vidno na fotkách :)

Update 21.05.: Ospravedlňujem sa, skosila ma črevná chrípka, tak som nemohla skôr. Darwin sa má lepšie, začal sa dokonca smiať! Trochu pribral, demodex sa zatiaľ príliš nelepší, ale chce to čas. Ďakujeme všetkým, ktorí mu poslali konzervy, veľmi sa hodia :) Aj keď Darwin žerie vlastne všetko... ;)

Update 16.05.: Preukázal sa demodex vo veľmi pokročilom štádiu, krv ukázala problém so zápalom v tele a chudokrvnosťou (pravdepodobne z podvýživy). Čiastočne pečeňové testy trochu zvýšené, môže to byť ale zápalom, ktorý tu je. A teraz to lepšie: žiadne choroby prenášané komármi alebo kliešťami. Darwin má asi 4 - 5 rokov a aj keď váži iba 33 kg (na svoju výšku a vek by mal mať okolo 50!), vie sa ešte tešiť zo života, dokonca si aj zavrčal na lekárov, keď mu brali krv :). Máme nasadenú kúru, žiaľ, nemáme možnosť ho kúpať, tak budeme aspoň striekať Clorexyderm, máme ATB a bol by v tom čert, aby sme ho z toho nedostali! Žerie momentálne 5 - 6 x denne, ak mu chce niekto pomôcť, poprosíme granulky Brit Wolfsblut, prípadne výdatné mäsové konzervy Carno alebo iné lepšie. Je celý ubolený a v dôsledku pokročilej neliečenej choroby sa mu tvoria praskajúce fistuly (z veteriny som odchádzala ako z jatiek - celá krvavá), ale dostane sa z toho! Až bude v poriadku, bude to krásny pes a budem sa veľmi tešiť, keď budeme porovnávať fotky z prvého a neskorších dní... aj keď je to beh na dlhé trate....

Šli sme poňho neplánovane 15.05. a aj keď možno poviete, že nie sme normálni, načo ďalšieho keď nie sú financie, ale... jednoducho sme ho nemohli nechať na ulici. Nik iný sa totiž nenašiel, kto by ho vzal. Toto sú prve fotky, je tam aj kožná choroba, asi demodex, všetko sa uvidí ráno v Trnave. Má to byť RTW, ale je tak chudučký, že je to na zaplakanie :(... Dostal meno Darwin, lebo sa snáď bude vyvíjať k lepšiemu... Držte palce!

Darwin sa adoptoval 26.11.2016. Držíme mu palce v novom domove.

Záchranný koráb © 2014 | Created by www.disweb.sk