Záchranný koráb

Tel.č.:   +421 949 263 199
E-mail: zachrannykorab@zachrannykorab.sk
Viktor
Viktor na adopciu

Pohlavie: Kocúr
Vek: 2.5
Rasa: Mačka európska
Kastrácia: kastrovaný
Dátum prijatia do útulku: 20.08.2018
Patróni:

Antispam kód

Dostal meno Viktor. Víťaz. Nomen = omen, snáď mu to pomôže. Kocúrik v strašnom stave, zrejme ho niekto brutálne zmlátil, okrem toho pokročilý demodex, vykopnuté nejaké zuby, komplikovane zlomená labka, vychudnutý na kosť. Obsah žalúdka = bordel. Zrejme žral všetko k čomu sa dostal, aby sa udržal pri živote. V brušnej dutine kopa plynu, našťastie sono neukázalo žiadnu tekutinu. Ešte mladý, hádam ročný. Otvorená fraktúra, pred operáciou ho bolo treba najskôr stabilizovať. K tomu sa pridružil ešte aj soplík a problémy s očami, takisto problém so semeníkmi, neboli poriadne vyvinuté. Viktor bol pri operácii ostatných záležitostí hneď aj kastrovaný.

Operácia bola náročná ale náš skvelý MVDr. Franka z kliniky FG Vet v Trnave to zvládol a Viktor sa hneď začal stavať na nohu... No veď sa volá Viktor!

Problém je, že je extrémne citlivý na každú chemikáliu a zásah do organizmu. Po očkovaní takmer umrel, oblličkové a hepatálne testy boli na uspanie, stav sa mu veľmi zhoršil aj po podaní pipety! Našťastie sme všetci zabojovali a dnes je z Viktora veľký vyše 5 kg vážiaci kocúr, ktorý si zvykol na život v domácnosti a so psami všetkých veľkostí a váhových kategórií. Stále treba dávať veľký pozor na jeho problémy s kožou, rozhádže ho prakticky každá maličkosť, preto ho adoptujeme jedine do rodiny veterinára, ak sa taká nájde.

 

Záchranný koráb © 2014 | Created by www.disweb.sk