Záchranný koráb

Tel.č.:   +421 949 263 199
E-mail: zachrannykorab@zachrannykorab.sk

Azyl pre opustené a týrané zvieratá

Občianske združenie Záchranný koráb má za úlohu pomáhať opusteným, nechceným a týraným zvieratám. Špecializuje sa na záchranu RTW, ale pomôže každému, kto to nutne potrebuje. Popri tom sa venujeme osvete a poskytujeme poradenské služby pri chove a výchove psov, mačiek a iných spoločenských zvierat.

História

Začalo to záchranou týranej fenky nemeckého ovčiaka v Bratislave. Bola pálená, dusená, bitá, šialene vychudnutá a hladná. Okrem toho bola v polovici kotnosti, hoci to na nej nebolo vôbec vidno. Viditeľné boli iba vystupujúce rebrá a stavce. Nakoľko pôrod by nebola prežila, bola sterilizovaná. Potom prišlo šteňa kokeršpaniela. A dve mačky. A tak sme sa sťahovali. Najskôr do podnájmu. Tam pribudla ďalšia fenka - postrelená. Chlap, ktorý si do nej strelil, sa vyjadril, že ju treba len dohľadať a zahrabať. Potom týraný kokeršpaniel - žil na dvojmetrovej reťazi bez búdy v zime či v lete... Keďže v podnájme to ďalej nešlo, sťahovali sme sa ďalej. Do vlastného. Síce zaťaženého vysokou hypotékou, ale nášho. A tu sa so záchranou "roztrhlo vrece"!

Priemerne sa v našom azyle (aj keď registrovaní sme ako útulok) nachádza po celý rok okrem vlastných okolo 40 psov a 7 - 10 mačiek. Výhoda je v tom, že tu bývame a zvieratá majú takmer 24-hodinovú starostlivosť.

 

Záchranný koráb © 2014 | Created by www.disweb.sk