Záchranný koráb

Tel.č.:   +421 949 263 199
E-mail: zachrannykorab@zachrannykorab.sk

Ako nám pomôcť

ADOPTUJTE SI ZVIERA
Pred adopciou dostanete na podpis adopčnú zmluvu. Potom Vám odovzdáme očkovací preukaz, dozviete sa niečo o správaní sa Vami vybraného zvieratka, o starostlivosti oň a prípadne Vám pomôžeme s výberom vhodnej stravy, povieme si niečo o úprave srsti pokiaľ to dané zviera potrebuje a môžeme sa porozprávať aj o danom plemene, jeho vlastnostiach a možnostiach - alebo aspoň o plemene z ktorého má daný psík najviac (u krížencov).
Poplatok za adopciu psíka záleží od počtu absolvovaných očkovaní, od toho či je psík kastrovaný atď., zvyčajne sa tento poplatok u psov pohybuje od 65 € do 85 €, u mačiek je táto suma podstatne menšia. Poplatok je vlastne za všetky očkovania, operácie, lieky, čipovanie a Petpass. Isto, v skutočnosti je tá suma omnoho vyššia, ale takto sa nám aspoň čiastočne vrátia náklady a môžeme prichýliť ďalšie zvieratko, ktoré to potrebuje.

POMÔŽTE DOČASNOU OPATEROU
Poskytnutím dočasnej opatery pomôžete psíkovi, ktorého zdravotný stav neumožňuje jeho umiestenie v útulku.

PRISPEJTE FINANČNE
Môžete prispieť na číslo účtu OZ Záchranný koráb.
č. ú. :  2872846651/0200  (VÚB BANKA)         
IBAN: SK09 0200 0000 0028 7284 6651                    
BIC (SWIFT) kód: SUBASKBX                                        

č. ú. :  244787858/0300 (ČSOB)
IBAN: CZ04 0300 0000 0002 4478 7858
BIC (SWIFT) kód: CEKOCZPP

- rettungsschiff@zachrannykorab.sk


DARUJTE
Majte prosím Vás na pamäti že veci, ktoré vy chcete vyhodiť sa v útulkoch môžu ešte využiť. Môžete pomôcť darovaním krmiva (uprednostňujeme granule značiek  Brit Premium by Nature, Fitmin, Josera, MeraDogMifuma, Willovy, Trainer, Bosch, Brit Care a pod. ), konzerv pre mačky, mačacích podstielok, ryže, maškŕt, psích búd, diek, plachiet, pracovných náradí,  stavebného materiálu (betón, vonkajšia dlažba, kléber atď.), dezinfekčných prostriedkov, veterinárnych liekov, obojkov, vodítok a  podobne. Neustále potrebujeme hlavne odčervovacie a odblšovacie prostriedky (Advocate, Stronghold, Advantix, Drontal, ...), antibiotiká (Nisamox, Synulox, Enroxil) a kvapky do uší. Takisto potrebujeme veľa dávok očkovacích látok (Nobivac alebo Biocan DHPPI + L4, Pneumodog, prípadne Duramun).

NÁKUPOM KVALITNÉHO KRMIVA PROSTREDNÍCTVOM RôZNYCH PORTÁLOV
Môžete využiť služby rôznych internetových obchodov a iných portálov snažiacich sa pomôcť útulkom v Slovenskej republike.
V súčastnosti sú to:
Preutulky.sk ( OZ Záchranný koráb ) - Váš nákup krmiva nám zadarmo dovezú až priamo k nám
Bestof.sk  ( OZ Záchranný koráb ) - Váš nákup krmiva nám zadarmo dovezú až priamo k nám
Granulkypreutulky.sk ( útulok Šaštín-stráže ) - Váš nákup krmiva nám zadarmo dovezú až priamo k nám
Pro Animal Food ( Občianske združenie Záchranný koráb ) - Váš nákup krmiva nám zadarmo dovezú až priamo k nám
Podporte.sk ( Záchranný koráb o.z. ) - nákupom v rôznych e-shopoch (tpd.sk, hej.sk, zlavadna.sk, pelikan.sk, bata.sk, booking.com atď.) podporíte určítým percentom z nákupu Vami zvolen  ý útulok. Percento z nákupu je už započitané v cene objednávky. Neplatíte nič navyše, platíte normálnu cenu, akú by ste platili aj kebyže nenakupujete cez www.podporte.sk
Dobromat.sk ( OZ Záchranný koráb ) - nákupom v rôznych e-shopoch (tpd.sk, hej.sk, zlavadna.sk, pelikan.sk, bata.sk, booking.com atď.) podporíte určítým percentom z nákupu Vami zvolen  ý útulok. Percento z nákupu je už započitané v cene objednávky. Neplatíte nič navyše, platíte normálnu cenu, akú by ste platili aj kebyže nenakupujete cez www.dobromat.sk . ĎAKUJEME za každý spôsob pomoci!

STANŤE SA PATRÓNOM
Ak sa Vám nejaké zvieratko z ponuky na adopciu páči a chcete mu pomôcť, no zároveň si nemôžete dovoliť poskytnúť mu domov, môžete sa stať jeho patrónom, stačí sa nám ozvať cez kontaktný formulár uvedený v profile daného zvieratka a pomocou mesačných príspevkov mu budete uhrádzať veterinárne ošetrenie, či krmivo. Zároveň bude Vaše meno zverejnené v profile uvedeného zvieraťa.


POMÔŽTE S OPRAVAMI
Ak viete narábať s drevom, alebo ste šikovný murár či zvárač, ozvite sa nám. Pomocná ruka sa nám pri rekonštrukcii   vždy zíde !

STANŤE SA SPONZOROM ÚTULKU
Neustále hľadáme firmy, ktoré sú ochotné nám finančne alebo materiálne pomôcť. Ak máte možnosť osloviť firmy, produkujúce veci, ktoré by sa mohli u nás zísť, budeme radi, ak sa ich spýtate, či by nám nepomohli sponzorským darom. Veci, ktoré sa nám určite zídu: krmivo (aj tesne po expirácii), ryža, palivové drevo, zdravotnícky materiál, dezinfekčné prostriedky, deky atď. Po takejto forme pomoci radi zverejníme logo firmy v časti Partneri a sponzori. Ak nám chcete takýmto spôsobom pomôcť,   napíšte nám.

Záchranný koráb © 2014 | Created by www.disweb.sk