Záchranný koráb

Tel.č.:   +421 949 263 199
E-mail: zachrannykorab@zachrannykorab.sk
Zambur
Zambur na adopciu

Pohlavie: Pes
Vek: 0
Rasa: SAO
Kastrácia: kastrovaný
Dátum prijatia do útulku: 27.04.2024
Patróni:

Antispam kód
Zambur by sa mohol volať aj Squatter, keďže zabral pre seba nepoužívaný dom. Toto mi napísala dáma, ktorá sa oňho starala:
"Psíka sme našli v jednom rozostavanom dome v obci Andovce. Býval tam niekoľko dní (možno aj dlhšie), keď sa obyvatelia začali ozývať. Nosili mu tam aj jedlo aj vodu. Bol skôr nedôverčivý, nemám vedomosť, že by na niekoho útočil.
Bol odchytený 22.09.2023 zamestnancom útulku. Vzhľadom na svoju rasu a veľkosť bol „prispatý“ kvôli bezpečnému prevozu do koterca. Ihneď bol začipovaný a zaočkovaný a umiestnený do obecného koterca.
Bol 7 dní celodenne uzatvorený v koterci bez voľného pohybu, bol v takom uzavretom dvore, že ani človeka celý čas nevidel a celodenne na neho pálilo slnko. Snažila som sa riešiť situáciu, nosila som mu jedlo aj čerstvú vodu viac krát denne. Robila som aj zatienenie koterca, ale potom tam bolo veľmi dusno. Obec odmietala starostlivosť o neho, útulok ho vyhodnotil ako agresívneho psa-dali ruky preč od neho. Ak som ja neodpratala výkaly tak ten chudák spal vo výkaloch. Po niekoľkých dňoch začal odmietať stravu aj pamlsky.
Jediné riešenie čo sme pre neho našli bol psí hotel za 10€/deň. Majiteľ hotela si ho prišiel aj vziať do Andoviec. Mal aj špeciálne oblečenie pre psovodov. Na začiatku manipulácie s ním prejavoval mierne známky agresivity, ale akonáhle bol z koterca vypustený bol úplne v pohode. Špeciálne oblečenie už nebolo treba, v kľude mu nasadili aj obojok. Problém bol dostať ho do auta, ale do hodiny sme aj to zvládli.
23.10.2023 nám povedal majiteľ hotela, že psík je pripravený na adopciu, vôbec nie je agresívny. S nekastrovanými psami mal problém, s ostatnými bol pohode. Naučil ho brať jedlo z ruky, pekne ho vykŕmil a trošku ho socializoval.
Zo začiatku sme robili zbierku na jeho pobyt v hoteli, potom som to už platila zo svojich. Každý útulok ho odmietal, v obci sa o ňom rozšírilo, že je agresívny, nikto si ho nechcel adoptovať. Ako poslanec obecného zastupiteľstva som doslovne prinútila starostu, aby premiestnil koterec na vhodnejšie miesto a vybudoval aspoň malý výbeh.
27.03.2024 bol z hotela prevezený späť do obecného koterca. Jediný človek si trúfol ho venčiť, ale niekedy aj 3 dni bol v koterci bez venčenia.
V okolí koterca veľa domov nie je, ale jeden pán hovoril, že keď som od neho odišla, zvykol plakať(nie štekať). Na ľudí vôbec nereagoval a pritom koterec bol v blízkosti detského a futbalového ihriska. Počas pekného počasia tam bolo veľa ľudí ale on ani z koterca nevyliezol aby ich sledoval.
Jedinú radosť mu robilo to venčenie. Mala som taký pocit, že radšej by jedlo vymenil za venčenie.
Hračky!? Žiadne ho nezaujímali, netuší čo to je. "
K tomuto popisu doplním toľko, že Zambur NIE JE agresívny, je to také veľké decko, ktoré by sa chcelo hrať. So sučkami je úplne v pohode, asi aj so psami, ale určite nebudem riskovať stretnutie dvoch SAO. Vo výbehu je totiž vedľa nášho Elbrusa, s ktorým ale nemá žiadny problém. Sú to obaja dospelí samci SAO, skoro rovnako veľkí, len Elbrus má tak o cca 15 kg a 5 cm viac ako Zambur.
Pri vyberaní z koterca na mňa vyskočil, ale nie v zlom. Jednoducho bol šťastný, že si ho vôbec niekto všíma a že pôjde von. Trochu na vôdzke ťahal, ale postupne sa ukľudnil. Je to jednoducho úplne bezproblémový psík, ktorý bude šťastný, keď bude mať toho SVOJHO parťáka. Ako vidno z fotiek a videí, s ľuďmi nemá absolútne žiadny problém (všetkých, čo boli pri fotení, videl prvý raz), takže je to typický predstaviteľ svojho plemena. Pre tých, ktorí nevedia, len doplním, že SAO vo svojej domovine sú psy, ktoré na ľudí nesmú zaútočiť. Sú primárne určené na ochranu stád a boj s predátormi, nie s ľuďmi - na čo sa u nás trochu zabúda.
Pokiaľ budete mať o Zanbura záujem, poprosím vyplniť a poslať dotazník. V každom prípade pôjde len do skúsených rúk, ako každý SAO.
Záujemcovia o adopciu by si mali prečítať adopčné podmienky a poslať vyplnený dotazník - tento dotazník je nezáväzný a slúži nám na predstavu o podmienkach do ktorých sa Zambur adoptuje. Všetko nájdete na: https://www.zachrannykorab.sk/sk/podmienky
Záchranný koráb © 2014 | Created by www.disweb.sk