Záchranný koráb

Tel.č.:   +421 949 263 199
E-mail: zachrannykorab@zachrannykorab.sk
Mnau
Mnau na adopciu

Pohlavie: Mačka
Vek: 0
Rasa:
Kastrácia: kastrovaný
Dátum prijatia do útulku:
Patróni:

Antispam kód

† 04.10.2007
Mnau vlastne ani nebola naša mačka. Bola pôvodne susedova... Keď sme sa prisťahovali, v máji 2006, začuli sme srdcervúci nárek. Susedia nám vysvetlili, že o mačičke, zavretej v kôlni vedia, je tam preto, aby si zvykla. A kŕmia ju granulami. Ako sme však zistili, mača malo maximálne 5 - 6 týždňov a granule ešte žrať nedokázalo! A tak sme ho začali prikrmovať konzervami. Mňau sa túlala ako každá dedinská mačka. V zime začala kašlať. Nakoľko na dedine sa zdraviu psov a mačiek neprikladá príliš veľklý význam (česť výnimkám!), vzali sme ju k veterinárovi. Laringitída.

Musela ísť do tepla. Presťahovala sa teda k nám do chodby. Iba na pár dní, kým to najhoršie prejde... Už ostala. Vracala sa vždy v noci.

Zamňaukala na okne a pustili sme ju dnu. U nás sa aj okotila. Hneď ako to bolo možné sme ju dali sterilizovať. Bola vzornou matkou. Malé poctivo kojila a skvelo sa o ne starala. Neskôr jej so starostlivosťou pomáhala aj nemecká ovčiačka Gia.
Mňau si vnútri nezvykla. Preto bola cez deň vždy pustená a na noc sa vrátila domov. Až v jeden večer neprišla... Stalo sa to aj predtým, preto sme čakali na druhý deň. Ani na druhý deň sa nevrátila. Nevrátila sa už nikdy...
Dúfame len, že dlho netrpela. Že jej odchod bol rýchly a čistý. Pretože sme sa nikdy nedozvedeli, čo sa vlastne v ten deň stalo...

Záchranný koráb © 2014 | Created by www.disweb.sk