Záchranný koráb

Tel.č.:   +421 949 263 199
E-mail: zachrannykorab@zachrannykorab.sk
Blackie
Blackie na adopciu

Pohlavie: Mačka
Vek: 0
Rasa:
Kastrácia: kastrovaný
Dátum prijatia do útulku:
Patróni:

Antispam kód

03.09.2010
Blackie má asi dva roky. Dostali sme sa k nej neuveriteľnou cestou: Bankomat mi nevydal peniaze. Ani druhý, tretí... Musela som do banky. A v banke bola ona... Zamestnanci banky sa o ňu príkladne starali, ale v banke ostať nemohla. Blackie bola po mačiatkach, o ktoré nejakým spôsobom prišla. Ešte mala mlieko. Dali sme ju hneď sterilizovať a vyšetriť. Rozsudok: Blackie bude doživotne na liekoch. Momentálne sa jej kvapká do pravého oka Hypromelóza P, čo slúži na zvlhčenie oka. Blackie totiž trpí - u mačiek - zriedkavou chorobou, tzv. "suchým okom". To znamená, že slzy sa jej netvoria v dostatočnom množstve a to malo za následok zhrubnutie rohovky na pravom oku, čo možno vidieť na detailných fotkách. Pokiaľ by sa to neliečilo (kortikoidy nás ešte čakajú), malo by to za následok neustále zápaly a vytečenie očí, teda slepotu.

 

Blackie je pokojná mačička, umaznaná, užíva si teplo, bezpečie a dostatok jedla. Ak si myslíte, že aj napriek jej handicapu by ste jej mohli dať domov, ozvite sa nám, prosím.

Btw, bankomaty už opäť fungujú...

03.09.2010: Keď sme sa vrátili z Košíc, kam sme viezli Haryho, ráno o piatej som zistila, že Blackie má problém postaviť sa na zadné nohy. Rýchlo som ju dala do prepravky a hneď ráno sme leteli na veterinu. Blackie to žiaľ už nezvládla... keď som ju vyložila z auta, bola už mŕtva... Pitvou sa zistilo zlyhanie organizmu. Čo bolo jeho príčinou, nevieme. Buď si to už doniesla so sebou, keď k nám prišla a v priebehu pár ndí sa to takto rapídne zhoršilo, alebo jed...

Odpočívaj v pokoji!

 

 

Záchranný koráb © 2014 | Created by www.disweb.sk