Záchranný koráb

Tel.č.:   +421 949 263 199
E-mail: zachrannykorab@zachrannykorab.sk
Zigo
Zigo na adopciu

Pohlavie: Pes
Vek: 0
Rasa:
Kastrácia: kastrovaný
Dátum prijatia do útulku:
Patróni: Lucia Košutová, Miroslava Bernadičová

Antispam kód

† 02.05.2012
Zigo to asi v živote nemal veľmi ľahké. Prišiel k nám úplne vychudnutý (skoro ako babička Betty) a veľmi, veľmi chorý. On vlastne aj JE veľmi chorý a lieky bude brať doživotne...

Zigovi tieklo z nosa, strašne kašľal, okrem podvyživenosti bol aj anemický. Oči zahnisané, takže takmer nevidel. Po vyšetrení na klinike v Trnave sa potvrdilo: jednak suché oko a jednak dovnútra otočené mihálnice, ktoré oko neustále dráždia. Zigo dostal kvapky a mastičku a až odstránime hnis, budú oči operované.

Čo je však horšie, u Ziga sa potvrdili aj problémy so srdcom. Jasná srdcová arytmia, šelest a problémy s tepom. Doživotne bude brať lieky. Dnes mu je už lepšie a začal sa tešiť zo života. 21.5. ideme na kontrolné vyšetrenie, čo sa týka očí aj srdca. Ak by ste aj napriek jeho handicapu mali preňho miesto, dajte nám  vedieť, prosím!

Zigo je veľmi milý, prítulný a nekonfliktný psík, vhodný prakticky pre každého, dokonca aj k starším ľuďom, keďže aj on sám je starší. Má asi 10 - 11 rokov, znesie sa so psami, fenami aj mačkami a je to jednoducho miláčik!

28.07.10: Zigo už absolvoval operáciu očí, berie lieky na srdce a veľmi sa zlepšila jeho chuť do života. Zdá sa však, že oči budú potrebovať ešte jednu operáciu...

18.10.11: Zigo je už po niekoľkých operáciách, všetky prežil v pohode a zdá sa, že dožije u nás...

02.05.12: Zigo dnes v noci odišiel za Dúhový most. Už dlhšie mal problémy s dýchaním a na klinike v Trnave nám povedali, že lieky, ktoré by mu pomohli, by mu na druhej strane poškodili srdce. A tak sme vedeli, že až k tomu príde, musíme rýchlo na veterinu, aby sme mu uľahčili odchod. Tak sa aj stalo. Zigo umrel v spánku, dôstojne. Spi sladko, starý kamarát! Dúfam, že si aspoň tie dva posledné roky žil dobre a ten, kto ťa starého a chorého vyhodil, sa snáď dožije spravodlivej odplaty.

Záchranný koráb © 2014 | Created by www.disweb.sk