Záchranný koráb

Tel.č.:   +421 949 263 199
E-mail: zachrannykorab@zachrannykorab.sk
Hannibal
Hannibal na adopciu

Pohlavie: Pes
Vek: 0
Rasa:
Kastrácia: kastrovaný
Dátum prijatia do útulku:
Patróni: OZ Psia duša, Nicola Sacco

Antispam kód

† 14.11.2012
Hannibal bol na tom predtým veľmi zle. Našli ho ochranári z Nových Zámkov, tí ho dali okúpať a ostrihať a dali mu prvotné ošetrenie. Potom putoval do DO, kde sa síce oňho vzorne starali, ale nedostal také veterinárne ošetrenie, aké potreboval.

Hannibal to v živote naozaj nemal ľahké. Kým tohto asi č-ročného amerického kokríka našli v stave, ako vidíte na prvej fotografii, potuloval sa bezcieľne po jednej dedine. Tam ho našli starší ľudia, ktorí ho síce prichýlili a dali mu najesť, ale bol na reťazi, čo je, žiaľ, ešte na Slovensku bežná vec, a o veterinárnom ošetrení svojich ubolených ušiek a nádoru na koži mohol iba snívať. Po odchytení sa síce ešte na čas vrátil “domov”, ale našťastie sa ho ľudia vzdali a nakoniec, asi po 2 mesiacoch, sa dostal k nám.

Dnes je Hannibal už po prvej operácii, kde sa mu odstránil nádor a zatvoril zvukovod ľavého ucha, kde bol dokonca prasknutý bubienok! Nebudem sa vyjadrovať k veterinárom, ktorí ho ošetrovali, veselo mu uši preplachovali a kvapkali do nich... Psík musel mať nepredstaviteľné bolesti, pretože po operácii, ktorá je skutočne veľmi bolestivá, ani nezakňučal. Dr. Faga z trnavskej kliniky, ktorý ho operoval, predpokladá, že bolesti boli tak veľké, že tieto pooperačné sú už preňho úľavou... Druhá operácia ho čaká asi o mesiac. Prvú nám zaplatilo OZ Psia duša, za čo veľmi pekne ďakujeme, na druhú operáciu ešte sponzora nemáme. Ak nám môžete pomôcť, prispejte, prosím, na číslo účtu vo VÚB alebo na české konto ľubovoľnou sumou a do poznámky pre prijímateľa napíšte, prosím, svoje meno a “Hannibal”. Ďakujeme za každú pomoc!

Máte oňho záujem?

14.11.: Hanniho sme dnes pochovali... Zákerná choroba, s ktorou bojoval už dlho, si vybrala svoju daň... Hanni, aspoň posledné dni života si prežil šťastný, s rodinou, ktorá ťa milovala a posledné minúty som bola pri tebe, hladkala ťa a ty si vedel, že odídeš dôstojne, tak, ako sa na veľkého bojovníka, akým si bol, patrí. R.I.P., Hanni, chýbaš nám...

Záchranný koráb © 2014 | Created by www.disweb.sk