Záchranný koráb

Tel.č.:   +421 949 263 199
E-mail: zachrannykorab@zachrannykorab.sk
Fiona
Fiona na adopciu

Pohlavie: Sučka
Vek: 11.1
Rasa: Kríženec
Kastrácia: kastrovaný
Dátum prijatia do útulku: 18.4.2014
Patróni:

Antispam kód

Fionku sme našli na ceste medzi Petrovou Vsou a Šastínom. Ďaleko od jednej aj druhej dediny. Premočené, uzimene malé klbko. Pribehlo síce na zavolanie, ale od strachu sa pocikalo... Nemá problém so psami ani mačkami. Má asi rok, je maličká. Momentálne je odblšená a odčervená, pred adopciou bude začipovaná a zaočkovaná. Fiona mala zdravotné problémy, musela podstúpiť operáciu, aby jej trávenie začalo normálne fungovať. Momentálne je po tejto stránke v poriadku. Problémom je inkontinencia, pričom všetky testy sú v poriadku, aj krv aj moč. Ešte uvidíme, či sa to nezmení po kastrácii. Zatiaľ sa neprišlo na to, z čoho inkontinencia je...
Fionka je stále bojazlivá, takže potrebuje majiteľa, s ktorým sa bude zo začiatku postupne zoznamovať, aby nadobudla dôveru. Ale sme si istí, že lásku mu stonásobne vráti.

17.12.2014 nás Fionka navždy opustila. Mala degeneráciu močového mechúra a uretier. Moč jej samovoľne prúdil popri močovom mechúre, pretože v ňom neboli otvory. S tým súviseli aj jej problémy s močením. Jediná šanca na záchranu pred otravou krvi bola operácia. Rozhodli sme sa preto vytvoriť finančnú zbierku, ktorá pokryla celú operáciu. Týmto sa chceme veľmi pekne poďakovať našim fanúšikom, ktorý na našu zbierku zareagovali a prispeli nám na ňu. Operácia sa konala v súkromnej veterinárnej klinike v Trnave. Počas operácie sa zistilo že močový mechúr je úplne nefunkčný (foto v galérii). Uretry sú roztiahnuté a úplne priesvitné (foto v galérii), nešlo by ani prišitie do hrubého čreva, čo by bola jedna z eventuálnych možností. Bola by, keby zase tie močovody boli normálne. Celkovo by bola jediná možnosť znova ju zašiť a čakať, kým odídu obličky alebo kým dostane otravu krvi. Lenže mala by bolesti z nekrotického tkaniva, ktoré sa už vytvorilo a ktoré jej spôsobovalo problémy. A tak sme sa s ňou rozlúčili a poprosili o poslednú injekciu. Bola to posledná služba, ktorú sme jej ešte mohli poskytnúť, aby netrpela. Odpočívaj v pokoji.

Záchranný koráb © 2014 | Created by www.disweb.sk