Záchranný koráb

Tel.č.:   +421 949 263 199
E-mail: zachrannykorab@zachrannykorab.sk
Yucon
  Yucon na adopciu

Pohlavie: Pes
Vek: 0
Rasa:
Kastrácia: kastrovaný
Dátum prijatia do útulku: 2009
Patróni:

Antispam kód

Yucona sme našli, keď sme boli hľadať iného psíka, ktorého vraj niekto vyhodil z auta pred pekárňou. Už sme chceli hľadanie vzdať, keď som ho zbadala. Bočil od ľudí, ale pritom na nich túžobne hľadel. Zavolala som naňho. Prišiel veľmi zdráhavo. Bolo na ňom vidieť, že túži po pohladení, ale súčasne sa veľmi bojí... Pred rukou dlho uhýbal, hoci tak chcel... Zobrali sme ho k nám. Doma sme zistili, že má dôvod neveriť . Zlomené rebro... ale už staršieho dáta. Po prehliadke na veterine sme skonštatovali, že celkovo je zdravý, trochu v strese, ale inak v relatívne dobrej výživovej kondícii. Zrejme bol vyhodený (alebo ušiel?) iba nedávno...
Yucon sa hodí takmer ku každému. Je to asi polročné šteňa, akurát sa mu prerezávajú zúbky. Ešte má trochu strach - vzhľadom na jeho zlomené rebro sa ani nie je čomu čudovať! Ale už sa začína hrať s ostatnými štencami, ktoré sa tu nachádzajú a občas si trúfne zabŕdnuť aj do dospelého psa :).
Yucon bude skvelým spoločníkom, možno aj ochranárom, ktorého keď si človek získa, dá zaňho aj život. Je strednej veľkosti, kríženec... hm, čoho, to si už podomýšľajte sami. Jednoducho kríženec. To však neznamená, že by bol menejcenný! Je to úžasný psík a zaslúži si lepší žiovt, než mal doteraz. Miluje prechádzky, pri ktorých sa od človeka nevzďaľuje a veľmi rád sa hrá s inými psíkmi. Trochu máme problém so strachom, hlavne keď dostáva žrať. Či ho vtedy chytili a ubližovali mu, neviem, ale k miske príde, až keď od nej trochu odstúpim. A pritom je to veľký maznák. Kto mu poskytne lásku a domov?
 

09.05.2009: Yucon má už asi trištvrte roka, stále skvelú povahu, ale podrástol nám na veľkosť stredného nemeckého ovčiaka.

13.06.2009: Yucon bol adoptovaný. Držíme mu palce, aby sa dobre znášal s mačkami, ktoré momentálne kraľujú na dvore.

31.08.2009: Problémy s mačkami sa vyriešili, Yucon sa hrá s mačiatkami. So "starou" majú ozbrojené prímerie. Stal sa miláčikom ľudí aj zvierat, čo nás, samozrejme, veľmi teší!

Záchranný koráb © 2014 | Created by www.disweb.sk