Záchranný koráb

Tel.č.:   +421 949 263 199
E-mail: zachrannykorab@zachrannykorab.sk
Bady
Bady na adopciu

Pohlavie: Pes
Vek: 0
Rasa:
Kastrácia: kastrovaný
Dátum prijatia do útulku: 2009
Patróni:

Antispam kód

Bady je anglický kokeršpaniel. Zlatý, aby sme boli presní. Osem rokov žil v jednej rodine a keď by si už zaslúžil kľud a pokoj, rozhodla sa babička, že sa odsťahuje do bytu a o Badyho sa už nechce starať. A tak by skončil Bady v zime 2009 v karanténnej stanici Zvolen, kde by zahynul v kotci na betóne, keby mi kolegyňa z OZ Pes v núdzi nebola zavolala. Samozrejme, pes, ktorý nikdy v živote nebol vonku, nemôže byť vyhodený na mráz
Po príchode k nám bol pes vo veľmi žalostnom stave. Nechápal, čo sa s ním deje, kde je, prečo musel preč... Počas cesty bol na sedatívach, a keď sa prebral, nespoznával nič... Cudzie prostredie, cudzí ľudia, cudzí psi... Trvalo mi viac ako hodinu, kým sa mi ho podarilo prehovoriť k tomu, aby začal komunikovať. Po dvoch dňoch sa z neho stal už normálny pes, aj keď nie je zvyknutý na to, že sa niekto oňho stará a pokiaľ sa mu niečo nepáči, rozhorčene vrčí. Pri úprave nôh sa dokonca pokúsil zožrať nožnice :).
U predchádzajúcej majiteľky bol kŕmený konzervami nie príliš veľkej kvality. U nás si zvykol na granule, surové neprané držky (fúúúúúúúú, smrdí to strašne, ale všetci psi sa za nimi idú zabiť!) a už žerie aj surové mäso, ktorého sa predtým ani nedotkol.
Bady nemá rád cestu autom, veľmi pritom šteká. V podstate bol asi zvyknutý vymáhať si veci štekotom. Teraz zisťuje, že mu to veľmi nepomôže a občas sa už zmieri s tým, že nebude po jeho. Je vhodný skôr k ľuďom, ktorí chodia na prechádzky, k deťom radšej nie, nakoľko pri jeho občasnom vrčaní by mohlo dôjsť k nedorozumeniu. Mohlo by ísť aj o starší pár, nie samotnú staršiu ženu, nakoľko starším ženám príliš neverí - staršia žena sa ho totiž zbavila... Akceptuje osobnosť, ktorá sa nedá zastrašiť, ale nepresadzuje svoje za každú cenu. Dokážem si uňho určité veci vynútiť bez ohľadu na jeho vrčanie, ale nejdem do extrémov - t.j. nechcem po ňom to, o čom viem, že sa toho bojí alebo mu to je nepríjemné. Napríklad: uši som mu upravovala krátko po príchode, predné nohy za občasného vrčania na ktoré som nereagovala 6.3. a zadné nohy o deň neskôr. Bady, keď znovu nadobudne dôveru k človeku, bude skvelým spoločníkom a dobrým priateľom. Dáte mu šancu?

6.4.2009

Bady je v novom domove! Cestu prežil bez ujmy na zdraví aj on, aj nová rodina, a teraz sa učí "fungovať" v inej svorke. Dúfame, že všetko dopadne dobre a Bady sa bez problémov začlení.

08.04.2009 Bady sa už udomácnil, ešte sa vraj trochu "hanbí", ale celkovo sa má dobre. Už si vyšľapal chodníček v tráve a oštekáva okoloidúcich...

Záchranný koráb © 2014 | Created by www.disweb.sk