Záchranný koráb

Tel.č.:   +421 949 263 199
E-mail: zachrannykorab@zachrannykorab.sk
Dag
Dag na adopciu

Pohlavie: Pes
Vek: 0
Rasa:
Kastrácia: kastrovaný
Dátum prijatia do útulku: 2009
Patróni:

Antispam kód

Dag sa k nám dostal z karanténnej stanice Zvolen. Tento neuveriteľne vychudnutý asi 3 - 4-ročný psík je mimoriadne inteligentný. Je to majster únikov, a tak sme mu dali aj druhé meno - Houdini... Dokáže sa dostať zo zatvoreného kotca, šplhá po pletive a skáče 2 metre. Kotec, v ktorom je na noc zatvorený, treba zamykať. Pokiaaľ si myslí, že na vôdzke byť nemá, rozhryzne ju. V KS by tento inak umaznaný psík, ktorý nechce byť sám, nemal šancu.

Dag aj napriek svojej veľkosti (je skoro tak veľký ako Akela) nikomu nič nedokazuje. V pohode vychádza so všetkými psami aj fenami. Je zrejme zvyknutý každý ťah si dopredu premyslieť. Dag potrebuje nabrať asi 10 - 15 kg a potom môže ísť na normálnu adopciu. Ideálne by bolo, ak by sa dostal k človeku, ktorý s ním bude cvičiť. Tento psík je priam predurčený na výcvik.

10.01.2010: Dag bol presunutý do normálnej adopcie. Už nepripomína anatomickú pomôcku, aj keď je stále chudý.

Ak máte o Daga záujem, kontakt je tu...

13.07.2010: Tak sa konečne dočkal aj Dago... Odišiel do nového domova v Bratislave, žije aktívnym životom so svojou paničkou a psou kamarátkou, chodí na túry a jednoducho - užíva si svoj "psí život". Kiež by bolo takých šťastlivcov viac!

Záchranný koráb © 2014 | Created by www.disweb.sk