Záchranný koráb

Tel.č.:   +421 949 263 199
E-mail: zachrannykorab@zachrannykorab.sk
Bak
Bak na adopciu

Pohlavie: Pes
Vek: 0
Rasa:
Kastrácia: kastrovaný
Dátum prijatia do útulku: 2009
Patróni: Stanislav Košík

Antispam kód

Bak je mladý nemecký ovčiak, ktorého mali utratiť. Má iba čosi vyše pol roka a je chorý. Ataxia. Alebo polyneuritída. Stanoviť to budeme môcť presnejšie až po neurologickom vyšetrení v Trnave. Bak aj napriek svojmu handicapu prejavuje obrovskú radosť zo života, veľmi rád sa hrá s plastovými fľašami, ktoré je ochotný nosiť so sebou aj dlhý čas. Je to milý psík, vášnivý aportér. Kým nevieme, čo všetko s ním je a ako dlho sa bude liečiť, je na adopciu iba virtuálne.

Ak máte záujem o jeho virtuálnu adopciu, kontaktujte nás, prosím.

20.12.2009: Bak má pravdepodobne "úraz" - zavinený, ako ináč, človekom - problém v oblasti krčnej chrbtice. Potrebujeme vyšetrenie na MR. Ešte predtým sa však chceme objednať na konzultáciu. Podľa výsledku sa rozhodneme, či MR (a následnú operáciu) podstúpime alebo nie.

29.12.2009: Pridané viedeo Bak a Blcha - naháňačka. Pridaný countdown do Bakovho vyšetrenia v Brne - 06.01.2010.

06.01.2010: Boli sme na vyšetrení. Touto cestou chceme poďakovať p. Lenke Slanej, ktorá nás tam odviezla, vzhľadom na naše nefunkčné auto. Výsledok je ešte stále neistý. Podľa MVDr. Tomeka, ktorý Baka vyšetroval, ho máme skúsiť viac zaťažovať a prísť znovu 26.01. o 11:00.

26.01.2010: Máme to za sebou. Bak sa celkom držal a tak vyšetrenie prebehlo relatívne rýchlo. Rezultát znie: Poškodenie (zúženie) miechy hneď za hlavou, v oblasti prvého krčného stavca. Na dvoch miestach. Pravdepodobnou príčinou je genetika a k tomu trauma. Po konzultácii so známym veterinárom v Rakúsku podozrenie na úder palicou alebo stranguláciu podľa polohy problémovej časti... Prognóza znie, že bude rýchlo starnúť a MVDr. Tomek hovoril o 5 rokoch života... Skúsime to oklamať, ešte neviem ako, ale bude žiť dlhšie! Tak sme sa rozhodli...

Mali by sme ísť ešte raz na kontrolu, po roku života, kde by sa ukázalo, ako sa problémová časť vyvíja ďalej.

29.07.2010: Bak je takmer úplne v poriadku. Iba málokto si všimne, že pohyby končatín sú nekoordinované. Je uvoľnený na normálnu adopciu, avšak len k človeku, ktorý bude mať preňho super podmienky a kde Bak v kľude dožije. Možno ho čaká ešte 10 rokov života...

21.08.2010: Tak a je to tu! Po Baka si prišiel nový majiteľ ráno o šiestej! Bak bude kráľom dvora, na ktorom žije ešte 5 ďalších (väčšinou zachránených) psov. Bačko, veľa šťastia!

Záchranný koráb © 2014 | Created by www.disweb.sk