Záchranný koráb

Tel.č.:   +421 949 263 199
E-mail: zachrannykorab@zachrannykorab.sk

Sem sme umiestnili zvieratá, ktoré sú u nás už buď veľmi dlho, alebo majú nejaký handicap (správanie sa voči iným ľuďom alebo psom, vek atď.) a je veľmi ťažké ak nie dokonca nemožné nájsť pre ne vhodný domov. Pre tieto zvieratá prosíme o virtuálnu adopciu, pretože aj naďalej potrebujú jesť, potrebujú veterinára a zafinancovať aj ostatné náklady (oprava búd, kotercov, dlažba, svetlo atď.). Prosíme, dajte nám vedieť, pre ktoré zvieratko ste sa rozhodli :)

 

Panda
Panda na adopciu

Pohlavie: Sučka
Vek: 3.9
Rasa: SAO
Kastrácia: kastrovaný
Dátum prijatia do útulku: 01.03.2021
Patróni:

Antispam kód

Pandu sme prevzali ešte v r. 2021. Vtedy asi polročné šteňa žilo uviazané na asi dvojmetrovej reťazi pri dome, na hline, bez búdy. 
Nevedela ani chodiť ani poriadne jesť. Kŕmená bola, ako väčšina takýchto psov, chlebom, namočeným vo vode, v lepšom prípade v mlieku. Kedy si už konečne neiktorí ľudia uvedomia, že pes nie je prasa a nemá žrať pomyje???
V každom prípade, Panda nemá len tento handicap. Vždy znova a znova sa jej vracajú bolesti. Najskôr sme mysleli, že je to tým, že príliš rýchlo vyrástla, ale keď bolesti neprestávali, šli sme na kompletné vyšetrenie, za zaplatenie ktorého veľmi pekne ďakujeme Slobode zvierat. My by sme nemali ani na to MR...
Až tieto vyšetrenia ukázali, že ju naozaj má čo bolieť. Má zničenú medzistavcovú platničku a to jej tlačí na koreň nervu. Nevýhoda je aj v tom, že hodne pribrala. Pri tomto vyšetrení vážila ešte 75 kg. Vďaka tvrdej diete sa jej za niekoľko mesiacov podarilo zhodiť na krásnych 59, ale ešte chceme dať dolu aspoň tie 4 kg, aby sa dostala na 55.
Pandu zatiaľ ešte na adopciu neuvoľňujeme, jedine ak by sa našiel veterinár alebo niekto, kto by jej vedel poskytnúť všetku starostlivosť, nakoľko na jej vyšetrenia a kontroly idú nemalé peniaze... Aj v prípade, že by už bola bez bolesti, určite nebude vhodná na stráženie či už objektu alebo domu. Je to vyslovene gaučiak, miluje deti a ľudí.
Ak by sa našiel sponzor na jej lieky a injekcie, ktoré musí ešte dostávať, budeme veľmi vďační.

Záchranný koráb © 2014 | Created by www.disweb.sk